Trzeba przyznać, że żadne zabiegi stomatologiczne nie są tak skuteczne jak implanty, gdy chcemy uzyskać tzw. hollywoodzki uśmiech. To ten uśmiech, którym raczą nas z ekranów telewizorów największe gwiazdy światowego formatu. Od lat również wśród polskich celebrytów, ale i osób prywatnych możemy zaobserwować fascynację pięknymi zębami, które nie są wynikiem wybielania czy korygowania aparatem ortodontycznym, lecz są implantami.

Czym jest hollywoodzki uśmiech?

Idealnie równe, śnieżnobiałe, zdrowo wyglądające zęby to marzenie wielu z nas. Jednak w praktyce mało kto może pochwalić się perfekcyjnym uśmiechem jako naturalnym, genetycznym darem od losu. Zazwyczaj to efekt pomocy ze strony grona specjalistów oferujących zabiegi wybielające i korygujące zgryz. Jednak hollywoodzki uśmiech można uzyskać jeszcze szybciej. Wiele osób, które oczekują trwałych rezultatów i są w stanie zainwestować w jakość swojego uśmiechu, decyduje się na licówki lub implanty zębowe.

W walce o piękny uśmiech – licówki i implanty

Licówki to nakładki na zęby, które są mocowane celem wyrównania zębów, rozjaśnienia ich i poprawienia ogólnego wygląd. Są one wykonywane z bardzo cienkiej płytki idealnie dopasowującej się do zębów. Po nałożeniu wyglądają niezwykle naturalnie – nie sposób zauważyć różnicy.

Licówki są wykonywane z różnych materiałów, głównie z ceramiki, porcelany lub masy akrylowej. Do ich nałożenia konieczne jest spiłowanie niewielkiej powierzchni szkliwa, aby uzyskać miejsce dla licówek. Dzięki temu idealnie mieszczą się i nie powodują żadnego dyskomfortu.

Implanty to inna opcja pozwalająca uzyskać piękny uśmiech. Stosuje się je celem uzupełnienia braków w uzębieniu. Takie luki nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale też sprawiają, że trudniej żuć i gryźć. Wreszcie mogą powodować przesuwanie się zębów, deformacje, a nawet zniekształcenie szczęki czy twarzy.

Jak uzyskać hollywoodzki uśmiech?

Na pewno pierwszym krokiem jest wizyta u stomatologa i określenie stanu uzębienia. Jeśli występują ubytki wymagające leczenia zachowawczego lub endodontycznego konieczne będzie poddanie się mu. Warunkiem do zakwalifikowania się do dalszych zabiegów z zakresu implantologii jest posiadanie zdrowych zębów.

Potem pacjent jest poddawany wywiadowi stomatologicznemu, który pomaga określić, czy nie występują przeciwwskazania do rozpoczęcia leczenia implantologicznego. Jest też zapoznawany z dostępnymi metodami poprawienia uśmiechu. Chcąc uzyskać hollywoodzki efekt, musi liczyć się z kilkuetapowym procesem. Jednak warto, bo rezultaty są spektakularne i co najważniejsze – trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − trzynaście =