Wybór wyposażenia do łazienki to niezwykle ekscytujące, ale też niełatwe zadanie. Nic dziwnego, bo współczesna armatura to już nie nudny zestaw identycznych rozwiązań, a olbrzymi potencjał, który warto wykorzystać w najlepszych aranżacjach. Jaka bateria umywalkowa będzie modna w 2023 r.? Przejrzeliśmy oferty najlepszych sklepów, by udzielić odpowiedzi na pytanie, trapiące inwestorów.

Baterie chromowane – nowoczesne spojrzenie na tradycyjne rozwiązania

Wśród najczęściej używanych baterii w dalszym ciągu pozostają baterie chromowane. Taka bateria ładnie lśni i jest odporna na korozję. Co więcej, ten typ baterii wpisze się doskonale nie tylko w tradycyjne, ale również i w nowoczesne rozwiązania. Korzystając z bogatej oferty dobrych sklepów, możesz wybrać baterię, która zdominuje aranżację, przyciągając wzrok lub też stonowany model, który wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Baterie wykończone chromem to zdecydowany faworyt umywalek nablatowych, choć niejeden sklep internetowy może również zaproponować alternatywne rozwiązanie w tym zakresie.

Baterie stojące i ścienne we współczesnych łazienkach

O ile baterie dwuuchwytowe powoli odchodzą do lamusa, o tyle bateria umywalkowa stojąca i ścienna będzie nadal cieszyć się sporym zainteresowaniem. W drugim przypadku wyróżnia się montaż podtynkowy i natynkowy. O ile podtynkowa bateria do umywalki będzie bardziej estetycznym rozwiązaniem, o tyle traci ono na funkcjonalności, gdy pojawi się awaria. Z kolei baterie ścienne natynkowe będą może mniej estetyczne, niż baterie podtynkowe, ale za to doskonale sprawdzą się w momencie awarii.

Szeroki asortyment wyposażenia łazienki pozwala tutaj podkreślić jej wyjątkowy charakter, a poszczególne modele idealnie wkomponują się w wybraną aranżację. Takie baterie warto wybrać już na etapie projektu. Dotyczy to przede wszystkim baterii łazienkowych podtynkowych. Niezależnie od wybranego modelu, oba rozwiązania cechuje odporność na korozję. Będą one również komponowały się idealnie z elegancką misą.

bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa stojąca – funkcjonalność i estetyka

Baterie umywalkowe stojące nieustannie cieszą się sporym zainteresowaniem. Są one montowane na misie umywalki, co sprawia, że można ich używać w komfortowy sposób. Bateria umywalkowa nablatowa to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o użytkowanie we współczesnych łazienkach. Może to być zarówno produkt jednouchwytowy, jak i dwuuchwytowy, a także samozamykający.

Okryj potencjał, tkwiący w kolorach!

W wyborze baterii umywalkowej warto kierować się również nutką szaleństwa. Na współczesnym rynku dostępne są baterie umywalkowe w różnych stylach i kolorach, a ich wybór warto zaplanować już na etapie wstępnej aranżacji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się łazienki w stylu retro. Na potrzeby ich miłośników, stworzono baterie umywalkowe retro, przeznaczone do instalacji w pomieszczeniach, nawiązujących swoim wystrojem do dawnych czasów. Sporym zainteresowaniem cieszyć się będą nadal baterie nablatowe utrzymane w czerni, choć coraz więcej zwolenników zyskuje również złoto i mosiądz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 5 =