Rury preizolowane 6 i 12 m – charakterystyka

Realizacja każdej nowoczesnej sieci ciepłowniczej czy wodociągowej powinna odbywać się z wykorzystaniem rur preizolowanych. Rury preizolowane wykorzystuje się głownie do budowy sieci ciepłowniczych oraz instalacji chłodniczych.  Znajdują zastosowanie zarówno w dużych obiektach jak i domach jednorodzinnych. Rury preizolowane można montować zarówno na ziemi, jak i pod jej powierzchnią. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat preizolacji? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem! Zapraszamy!

Rury preizolowane – zastosowanie

Wśród najczęściej spotykanych rur wyróżnić można rury preizolowane 6 i 12 metrowe. Rura preizolowana zbudowana jest z trzech warstw: rury przesyłowej, rury osłonowej oraz warstwy izolacji(pianki). Właściwości pianki są znaczące, gdyż to właśnie dzięki niej rura preizolowana jest w stanie utrzymać temperaturę medium znajdującego się w rurze. Tego rodzaju rury coraz częściej wykorzystuje się do budowy sieci wodociągowych i sieci przesyłających ciepło powstałe w wyniku spalania biomasy. Oferują dużą wytrzymałość i długą żywotność. Ich głównym zadaniem jest zmniejszenie strat ciepła nawet o połowę. Są zdecydowanie trwalsze niż rury stalowe, które były montowane w poprzednich latach.

Zalety zastosowania rur preizolowanych

Proterm.sklep.pl rury preizolowane oferują użytkownikowi wiele udogodnień. Znajdująca się nad nimi warstwa izolacyjna nie tylko izoluje ciepło, ale również doskonale sprawdza się, jako swego rodzaju izolacja akustyczna. Kiedy ciecz pod wysokim ciśnieniem przepływa przez rury preizolowane, hałas jest znacznie niższy niż w wypadku rur stalowych. Jest to, więc bardzo duże udogodnienie, które zapewni wysoki komfort korzystania z takiej sieci ciepłowniczej. Warto również wspomnieć, że rury preizolowane charakteryzują się dobrą giętkością. Dzięki temu ich montaż jest niemal bezproblemowy nawet w bardzo trudnych miejscach.

Rury preizolowane są także odporne na trudne warunki atmosferyczne. Są w stanie pracować w skrajnych temperaturach, zarówno w mrozie jak i upale, nie tracąc przy tym na swojej jakości.

Postaw na preizolację od najlepszych producentów!

Rury preizolowane renomowanych producentów, cechują się dużą bezawaryjnością oraz trwałością, dzięki wykorzystaniu najlepszych dostępnych materiałów przy ich produkcji. Dlatego budując sieć ciepłowniczą lub chłodniczą warto zdecydować się na zakup rur od sprawdzonych producentów. Gwarantują oni niezwykłą jakość wyprodukowanych rur, dzięki długoletniemu doświadczeniu w branży. Warto również dodać ze rury preizolowane dostępne są w szerokiej ramie rozmiarów. Ułatwia to instalatorom odpowiedni dobór rur do poszczególnych instalacji. Tylko i wyłącznie dobranie odpowiedniego rozmiaru gwarantuje niezwykłą szczelność instalacji oraz zachowanie temperatury medium znajdującego się wewnątrz rur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =