Pożary w miejscu pracy na szczęście zdarzają się rzadko, co nie zmienia faktu, że pracownicy powinny być na taką ewentualność dobrze przygotowani. Kursy przeciwpożarowe przydają się w każdej branży, niezależnie od profilu działalności firmy. Czy jednak zawsze są obowiązkowe?

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie szkolenia przeciwpożarowego?

Kursy ppoż, podobnie jak szkolenia BHP, są obowiązkowe w każdym zakładzie pracy. Muszą je ukończyć zarówno pracownicy, jak i pracodawcy – osoba zatrudniana powinna odbyć taki kurs w przeciągu sześciu miesięcy, licząc od pierwszego dnia wykonywania pracy. Przeszkolenie ppoż. można połączyć z obowiązkowym szkoleniem BHP, zwykle jednak więcej korzyści daje osobny kurs, podczas którego uczestnicy zdobywają dużo dodatkowych informacji i mają czas na ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie przeciwpożarowe warto regularnie powtarzać, tak aby utrwalić zdobytą wiedzę i tym samym poprawić bezpieczeństwo na terenie pracy. Ekofit proponuje także specjalne szkolenia ppoż. dla kierowników, którzy dzięki temu nauczą się, jak skutecznie zarządzać ludźmi w kryzysowej sytuacji oraz prawidłowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Na czym polega szkolenie ppoż.?

W trakcie kursu uczestnicy poznają zasady szybkiej i bezpiecznej ewakuacji, uczą się odczytywać znaki przeciwpożarowe oraz ćwiczą obsługę sprzętu ppoż. i korzystanie ze środków ochrony osobistej. Ważną częścią kursu jest nauka udzielania pierwszej pomocy, która w razie pożaru ma kluczowe znaczenie dla ofiar nieszczęśliwego wypadku.

Warto wybierać takie szkolenia, które nie koncentrują się jedynie na teorii, ale obejmują również część praktyczną. Dzięki szkoleniom Ekofit pracownicy staną się świadomi zagrożeń oraz będą w stanie odpowiednio się zachować po wybuchnięciu pożaru. Ta wiedza pozwoli ograniczyć straty i niewykluczone, że w krytycznym momencie uratuje komuś życie.

Kto powinien prowadzić kurs ppoż.?

Szkolenie najlepiej zlecić doświadczonym i kompetentnym instruktorom. Oferta Ekofit to teoria i ćwiczenia praktyczne w jednym, co daje pewność, że pracownicy nabędą wszystkie niezbędne umiejętności i nie stracą głowy nawet w najtrudniejszych przypadkach. Szkolenie przeciwpożarowe można umówić w dogodnym dla firmy terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + sześć =