Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Turcja stała się przodującym krajem w przeszczepie włosów. Nic w tym dziwnego. Przeszczep włosów w Turcji przeprowadzają najlepsi lekarze wykorzystujący najnowocześniejsze techniki takie jak transplantacja włosów metodą FUE. Ceny przeszczepu włosów, są o wiele niższe niż w krajach europejskich. Nie zapominając także o tym, że Turcja jest krajem turystycznym, dlatego pacjenci często po przeszczepie włosów na czas rekonwalescencji korzystają z uroków tego państwa.

W Stambule jest około 300 klinik zajmujących się przeszczepem włosów. A sam zabieg w obcym kraju może być mocno stresujący dla pacjenta.

Zatem jak znaleźć tą najlepszą klinikę i wsparcie?

Najlepiej zdecydować się na pośrednika. Jednym z przodujących i najlepszych pośredników w Polsce jest Meditravel, który zajmuje się organizacja i koordynacją wyjazdów na przeszczep włosów w Turcji. Meditravel współpracuje jedna z najlepszych klinik zajmujących się transplantacja włosów w Turcji — Clinicana Hair Transplant Center. Klinika mieści się w Stambule i posiada najlepszych chirurgów wykwalifikowanych w zabiegach transplantacji włosów i najnowocześniejszy sprzęt. Clinicana Hair Transplant Center wykonuje przeszczep włosów, używając najnowocześniejszej techniki transplantacji włosów — FUE (Follicular Unit Extraction).

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE w przeciwieństwie do transplantacji jednostek pęcherzykowych FUT, nie pozostawia dużej liniowej blizny w miejscu dawczym. Dzięki temu pacjenci po przeszczepie włosów FUE mogą nosić krótkie fryzury bez obaw. Pacjenci, którzy przeszli FUE, mogą zazwyczaj powrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni.

Jak wygląda proces przeszczepu włosów?

Mieszki włosowe zawierają od jednego do czterech włosów. W procedurze przeszczepu włosów metodą FUE jednostki są pobierane pojedynczo z obszaru dawczego. W przypadku pacjentów, którzy nie mają wystarczającej ilości włosów na skórze głowy do miejsca pobrania, włosy zostają pobrane z ciała lub brody.

Przy korzystaniu z usług pośrednika mamy zapewniony bezpieczny pobyt w Turcji. Pośrednik dopilnuje kontaktu z kliniką przed wylotem, a także w trakcie i po zabiegu. Mamy zapewniony hotel, loty, a także posiłki. Często w ofertach pośrednicy oferują nam także tłumacza, który jest towarzyszem przez cały pobyt.

Podsumowując

Wybór pośrednika jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzić sobie czas podczas załatwiania spraw organizacyjnych, oraz dla osób, które chciałyby skorzystać z przeszczepu włosów w Turcji, ale mają trudności z językiem. Pośrednicy zapewniają bezpłatne konsultacje z chirurgiem, a także wsparcie emocjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 5 =